Aktualności

01 czerwca 2016 22:21 | Aktualności

01.06.2016 r. - Europejski Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich

1 czerwca 2016r był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Od rana wszystkie dzieci kolorowo ubrane świętowały Europejski Dzień Dziecka. Impreza współorganizowana była przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Olecko oraz Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą.

Uczniowie rywalizowali w konkurencjach związanych z Unią Europejską i prawami dziecka. Rywalizacja obejmowała miedzy innymi: prawa i obowiązki dzieci w krajach UE prezentowane w formie pracy plastycznej, gry i zabawy charakterystyczne dla poszczególnych państw Europy, konkursy wiedzowe o UE i krajach członkowskich, prezentację utworów wymyślonych przez uczniów na temat krajów Europy, konkurs tańców Europy. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny - Różni a jednak tacy sami - dzieci w krajach UE.

Wśród społeczności szkolnej spacerował Syriusz, rozdający ulotki i materiały promocyjne dotyczące UE. Po części konkursowej dzieci doskonale bawiły się na dmuchanych zabawkach zajadając cukrową watę i popcorn.  

Cała impreza przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. W przerwach między konkurencjami rozbrzmiewały piosenki dotyczące Unii Europejskiej. Poczynania uczestników bacznie obserwowało jury pod przewodnictwem Dawida Bondarenko przedstawiciela Europe Direct - Olecko.
Wszyscy uczniowie  otrzymali wspaniałe nagrody.

 Teresa Truchan - organizator imprezy 

Przeczytano: 620 razy. Wydrukuj|Do góry

Europejski Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich - 01.06.2016 r. -