Aktualności

03 czerwca 2016 22:03 | Aktualności

03.06.2016 r. - XIV Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Przedszkoli Gminy Kowale Oleckie

Dnia 03 czerwca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich odbył się XIV Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Przedszkoli Gminy Kowale Oleckie. Przebiegał pod hasłem Kto czyta, ma piękne sny. Jak co roku organizatorzy postarali się, aby dzieci z terenu gminy miały możliwość prezentacji swoich recytatorskich talentów, okazję do spotkania i integracji z rówieśnikami, sposobność do zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze. W tym roku dodatkowo konkurs popularyzował czytelnictwo, przekonywał, że z książką można atrakcyjnie spędzić czas wolny. Do konkursu zgłosiło się 24 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

Wśród przedszkolaków wszystkie dzieci zachwyciły i jurorów, i publiczność. Przyznano same pierwsze miejsca. Oto laureaci: Przedszkole Samorządowe w Kowalach Oleckich - Julia Kapicka, Sara Krysiewicz, Tomasz Sitnikow, Jan Szuliński, oddział przedszkolny przy SP w Stożnem- Oskar Przemielewski. Spośród w/w na szczególne wyróżnienie zasłużyli Sara Krysiewicz i Tomasz Sitnikow.

W drugiej kategorii wiekowej zwyciężyli:

I miejsce: Anita Czaplejewicz (SP Kowale Oleckie), Oskar Pikor (SP Kowale Oleckie), Kacper Truchan (SP Stożne)

II miejsce: Filip Milewski (SP Sokółki), Monika Modrakowska (SP Kowale Oleckie),

III miejsce: Aleksandra Bednarek ( SP Kowale Oleckie),

Najstarsi prezentowali także wysoki poziom, a najlepsze miejsca zajęli:

I miejsce: Klaudia Baranowska (SP Sokółki), Błażej Stasiewicz (SP Kowale Oleckie)

II miejsce: Sylwia Sznel (SP Stożne), Monika Maciejewska (SP Stożne)

III miejsce: Karolina Czerwińska (SP Kowale Oleckie), Kinga Sosnowska (SP Kowale Oleckie)

Przyznano także wyróżnienie Karolinie Bandysz (SP Kowale Oleckie)

Nagrodami były oczywiście książki i inne drobne upominki dla wszystkich uczestników. Zakupiono je dzięki sponsorom: Gminie Kowale Oleckie, PPUH "GICOR II" – Odlewnia Żeliwa Kowale Oleckie, A&G KOPERTY Gołdapska Fabryka Kopert Sp. z o.o., Piekarni Valdi pana Walentego Kozłowskiego, Przedsiębiorstwu Handlowo - Usługowemu pani Wiesławy Muzyk.

Na zakończenie imprezy przybył Wójt Gminy Kowale Oleckie, Pan Krzysztof Locman. Pogratulował najlepszym i wręczył nagrody, których był współfundatorem, i życzył dalszych sukcesów. Dołączamy się do gratulacji i życzeń. Zapraszamy za rok

Organizatorzy: Barbara Gulbierz, Jadwiga Lizanowicz

 

 

Przeczytano: 725 razy. Wydrukuj|Do góry

XIV Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Przedszkoli Gminy Kowale Oleckie 03.06.2016 r.