Aktualności

14 października 2016 23:09 | Aktualności

13.10.2016 r. - Rocznica wyboru Jana Pawła II na Patrona szkoły

13 października 2016 roku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 8 rocznicę wyboru Jana Pawła II, na Patrona naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali z tej okazji program słowno-muzyczny. Poprzez swój występ pragnęli, z sercami pełnymi wdzięczności, spojrzeć na piękne życie Papieża-Polaka i wrócić na chwilę do Jego nauczania, które z tak wielką miłością kierował do młodych. Wszyscy z uwagą i wzruszeniem wysłuchali tekstów, fragmentów homilii i ulubionych pieśni naszego papieża. Na zakończenie akademii zgromadzeni zaśpiewali Jego ulubioną pieśń - "Barkę".

Uczniowie z klas IV-VI mogli wykazać się wiedzą z życiorysu naszego Patrona, biorąc udział w klasowym turnieju wiedzy o Janie Pawle II.  Spośród zwycięzców z poszczególnych klas został wybrany Mistrz Szkoły, którym został uczeń klasy VIa- Jacek Lisowski.

Wszyscy lubiący śpiewać mogli wziąć udział w konkursie piosenki religijnej i zaprezentować swoje talenty społeczności szkolnej. Uczestnicy śpiewali swoje ulubione piosenki , natomiast komisja ciężko pracowała starając się wybrać spośród śpiewających tych najlepszych. I tak kolejno miejsca zajęli:

I miejsce - Monika Modrakowska kl. III b

II miejsce - Igor Waluśkiewicz kl. V b

III miejsce - Karolina Czerwińska kl. VI b

Opracowali: Urszula Kołodzińska , Mirosław Mularczyk

Przeczytano: 642 razy. Wydrukuj|Do góry

Rocznica wyboru Jana Pawła II na Patrona szkoły - 13.10.2016 r.