Aktualności

23 maja 2017 23:12 | Aktualności

23.05.2017 r. - Turniej szachowy

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich został zorganizowany I Szkolny Turniej Szachowy.

Turniej przyciągnął wielu miłośników szachów. Ze względu na dużą liczbę uczestników (38 uczniów) rozgrywki trwały od lutego do maja bieżącego roku. Partie szachowe rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Podział umożliwił najmłodszym uczestnikom podpatrywanie zmagań starszych i bardziej doświadczonych graczy.

Rywalizowano na zasadzie ,,każdy z każdym” w swojej grupie wiekowej. W sumie rozegrano 702 rozgrywki (klasy I-III 240; klasy IV-VI 462). Zaciekła rywalizacja, wspaniała zabawa, niezapomniane emocje – w takiej atmosferze odbywał się cały turniej. Biorąc pod uwagę zróżnicowany poziom na czołowych pozycjach uplasowali się:

Klasy I-III

I miejsce ex aequo – Jakub Ołdak i Michał Jamrozik (14pkt)
II miejsce – Eryk Popławski (13pkt)
III miejsce – Marcel Żukowski (12,5pkt)

Klasy IV-VI

I miejsce ex aequo - Grzegorz Szuliński i Jacek Lisowski (19,5pkt)
II miejsce - Patryk Wojewódzki (17,5pkt)
III miejsce - Damian Buraczewski (16,5pkt)

Zwycięzcy turnieju dostali dyplomy, medale oraz szachy, które zostały ufundowane przez: Radę Nadzorczą Banku Spółdzielczego w Olecku, p. Iwonę Bach-Milewską i p. Paulę Niedźwiedzką.

Organizatorzy: Paula Niedźwiedzka, Krystyna Lisowska i Mirosław Mularczyk składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród.