Aktualności

01 czerwca 2017 22:56 | Aktualności

01.06.2017 r. - Dzień Europejski w naszej szkole

Taki tytuł miała impreza, która odbyła się 1 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich. Celem spotkania było: pogłębienie  informacji nt. UE, praw obywateli UE, sieci Europe Direct i PIE ED - Olecko, propagowanie aktywności europejskiej, rozwijanie tożsamości europejskiej i narodowej.

Uczniowie bawili się i uczyli jednocześnie na temat krajów UE. Zespoły klasowe przygotowały ciekawe i różnorodne pod względem formy i treści informacje na temat wylosowanego państwa. Młodzi ludzie wykazali się naprawdę kreatywnością i pomysłowością w prezentacji krajów. Były tańce, piosenki, zabawy i potrawy charakterystyczne dla poszczególnych krajów. Odbyły się też konkursy wiedzowe o UE i krajach członkowskich. Wśród społeczności szkolnej spacerował Syriusz- maskotka UE.

Cała impreza przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. W przerwach między konkurencjami rozbrzmiewały piosenki dotyczące Unii Europejskiej i Polski. Poczynania uczestników bacznie obserwowali licznie przybyli rodzice i  jury pod przewodnictwem Dawida Bondarenko, przedstawiciela Europe Direct - Olecko. Wszyscy uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

Impreza współorganizowana była przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Olecko oraz Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą.

 

Przeczytano: 856 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Europejski w naszej szkole - 01.06.2017 r.