Aktualności

31 stycznia 2018 21:14 | Aktualności

Bal połowinkowy

W dniu 19.01.2018 r. uczniowie klas II z oddziałów gimnazjalnych wraz z rodzicami i nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich na uroczystym balu połowinkowym.

Tego dnia wszyscy drugoklasiści wyglądali przepięknie, niektórzy wręcz zmienili się nie do poznania. Odświętne stroje uczniów podkreślały wyjątkowość i wagę wydarzenia. Bal połowinkowy uczniowie zainaugurowali polonezem. Rodzice i nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem wykonanego tańca, który pod względem choreograficznym opracowali nauczyciele p. Małgorzata Babiarz oraz p. Karol Szyłkiewicz. Następnie głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Kucharzewska, która powitała wszystkich zgromadzonych i życzyła wspaniałej zabawy. Tego popołudnia uczniowie zaprezentowali także walc angielski oraz część artystyczną, podczas której drugoklasiści wyrazili wdzięczność rodzicom za trud włożony w wychowanie. Wychowawcy klas oraz rodzice zadbali o odpowiednią organizację wydarzenia. Już od pierwszych chwil, gdy zabrzmiała muzyka, młodzież ruszyła na parkiet. Oczywiście nie mogło zabraknąć zabawnych konkurencji sprawdzający refleks i umiejętności taneczne uczniów.

Bal połowinkowy trwał do późnych godzin wieczornych. Uczniowie wychodzili ze szkoły zmęczeni, ale zadowoleni, zgodnie podkreślając, że zabawa była pełna pozytywnych wrażeń. Z całą pewnością każdy drugoklasista na długo ją zapamięta.

Sandra Chorążewicz, Weronika Kołodzińska, Kinga Sosnowska

Przeczytano: 1287 razy. Wydrukuj|Do góry

Połowinki 2018