Aktualności

11 maja 2018 13:11 | Aktualności

SADZIMY LAS DLA NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich sadzili „Las niepodległości”

Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich uczestniczyli w akcji sadzenia „Lasu niepodległości”. Akcji patronowało hasło: „Sto drzew z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości”. Działanie to jest jednym z wielu przedsięwzięć realizowanych przez szkołę w ramach przypadającej na rok 2018 setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akcja została zrealizowana we współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Olecko, którzy czuwali nad jej prawidłowym przebiegiem. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest regularne zalesianie, w celu zachowania równowagi w środowisku. Po zajęciach teoretycznych młodzież przeszła krótkie szkolenie prawidłowego sadzenia drzewek. Następnie z zapałem przystąpiła do działań praktycznych. Bardzo szybko okazało się, że uczniowie posadzili zdecydowanie więcej sadzonek, niż założyli to organizatorzy przedsięwzięcia. W nagrodę pracownicy nadleśnictwa zaprosili ich, by posilili się przy ognisku.

Właściwie efekty pracy młodzieży będzie można podziwiać w przyszłości, jednak takie inicjatywy powinny być organizowane jak najczęściej, bowiem służą one dobru nas wszystkich.

Przeczytano: 805 razy. Wydrukuj|Do góry

SADZIMY LAS DLA NIEPODLEGŁEJ