Aktualności

11 maja 2018 13:13 | Aktualności

PODSUMOWANIE TYGODNIA KULTURY ZDROWOTNEJ W NASZEJ SZKOLE

W dniach od 07.05 do 11.05.2018 roku w naszej szkole odbywał się ,,Tydzień kultury zdrowotnej". Miał on na celu podniesienie wśród uczniów świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie, promowanie zachowań prozdrowotnych a także uświadomienie uczniom zagrożeń współczesnego świata.

Uczniowie mogli zaprezentowac swoją wiedzę w konkursach: ,,Wiem co jem"  ,,Konkurs wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów". Mogli też wykazać się zdolnościami kulinarnymi, przygotowując pyszne drugie śniadanie, a także ekspresją twórczą tworząc plakaty  i przebrania za warzywo lub owoc. ,, Sesja zdjęciowa Świeżaka'' wzbudziła wiele emocji i zachwytu. 

 W pogłębieniu wiedzy na temat właściwego odżywiania się, pomocna była przedstawicielka Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Olecku p. E. Naruszewicz.

Uwieńczeniem ,,Tygodnia kultury zdrowotnej" były prezentacje uczniów w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego na temat uzależnień oraz wartości odżywczych rodzimych warzyw ,a także wręczenie upominków zwycięzcom konkursów.

Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały panie: S. Sosnowska, E. Bobowicz i T. Gryncewicz

Przeczytano: 1890 razy. Wydrukuj|Do góry

PODSUMOWANIE TYGODNIA ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE