Aktualności

18 czerwca 2018 17:42 | Aktualności

Europejski Dzień Sportu

Europejski   Dzień Sportu  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich

Tradycją w naszej szkole stało się upowszechnianie wiedzy o krajach Unii Europejskiej w formie konkursu połączonego z dobrą zabawą.

18 czerwca 2018 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich Dzień Europejski . Honorowy patronat nad konkursem objął  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct- Olecko oraz  Warmińsko- Mazurska Izba Rolnicza.

 Uczniowie już wcześniej wylosowali kraj, który mieli reprezentować i przygotowali  się do udziału       w poszczególnych konkurencjach . Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej przy dźwiękach  Ody do radości . Ponieważ idea Dnia Europejskiego łączy rozrywkę  z nauką,  nie obyło się bez zmagania klas w konkursie wiedzy o krajach członkowskich  i samej Unii Europejskiej.

 Imprezie towarzyszyły także  konkurencje sportowe i wszechobecny Syriusz - maskotka UE. Najwięcej emocji towarzyszyło wyścigom na wesoło, konkurencji w  czasie której  drużyna uczniów szkoły zmierzyła się z drużyną nauczycieli i społecznością ŚDS. 

Uroczystość  była okazją przybliżenia społeczności szkolnej i lokalnej  wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz zwracała  uwagę uczniów na  bogactwo i różnorodność kulturową krajów Europy.   

Imprezę przygotowali nauczyciele szkoły przy wsparciu rodziców.

Organizatorzy dziękują Europe Direct- Olecko  oraz Warmińsko- Mazurskiej Izbie Rolniczej za przekazane nagrody.

Przeczytano: 2096 razy. Wydrukuj|Do góry

Europejski Dzień Sportu