Aktualności

17 października 2018 22:18 | Aktualności

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela, jest polskim państwowym świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwowzorem ministerstwa publicznej oświaty w Polsce. Została ona powołana z inicjatywy polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku. Począwszy od 1972 roku, w którym święto zostało ustanowione, 14 października składamy podziękowania nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom oświaty.

Tak też było w tym roku! Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich z artystycznym rozmachem wyrecytowali oraz wyśpiewali życzenia wszystkim zgromadzonym nauczycielom i pracownikom szkoły. Część artystyczna była hołdem złożonym pedagogom za trud wychowania oraz kształcenia dzieci i młodzieży, zaś płynące z niej podziękowania spotkały się z gromkimi brawami publiczności

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich p. Elżbieta Kucharzewska w swoim przemówieniu podziękowała nauczycielom za codzienną pracę z dziećmi, przekazywanie im wiedzy oraz cennych wartości, niezbędnych w dorosłym życiu. Podziękowała także wszystkim pracownikom szkoły, wyrażając uznanie za ich poświęcenie i  zaangażowanie. Miłym akcentem były Nagrody Dyrektora przyznane najbardziej zasłużonym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Uroczystość z pewnością pozostanie w pamięci jej uczestników, zaś wyśpiewane i wyrecytowane życzenia będą dodawały otuchy w pracy przez cały rok szkolny.

Przeczytano: 331 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień edukacji Narodowej 2018