Aktualności

17 października 2018 22:18 | Aktualności

Uczniowie naszej szkoły poznają losy pilotów Dywizjonu 303

Dnia 21 września 2018 roku uczniowie klas VIII a, VIII b, III a oraz III b wraz z wychowawcami wybrali się do Olecka na seans filmu „303. Bitwa o Anglię”. Przedsięwzięcie to miało na celu przybliżenie uczniom bohaterstwa polskich lotników walczących o Wielką Brytanię.

Treść filmu była oparta na książce Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”, która przedstawiała losy polskich lotników oraz ich heroiczną i pełną poświęceń walkę podczas bitwy o Anglię. Film w pełni oddał koloryt II wojny światowej, a także sylwetki lotników, ich obawy oraz marzenia. Losy Jana Zumbacha, Witolda Urbanowicza, Stefana Karubina oraz Kazimierza Daszewskiego wprawiły w osłupienie wszystkich glądających, którzy z niecierpliwością wyczekiwali zakończenia historii, by móc dowiedzieć się, co się stało z bohaterami.

Film podobał się wszystkim uczniom, gdyż był bardzo pouczający. Mieli oni szansę poznać losy lotników, którzy walczyli podczas II wojny światowej. Wszyscy ochoczo wyrazili chęć uczestniczenia w podobnym wyjeździe w przyszłości.

Jacek Lisowski, VIII a

Przeczytano: 143 razy. Wydrukuj|Do góry