„Kto z szacunkiem odnosi się do innych –szanuje siebie” (Jan Chryzostom, Homilie)

Aktualności

05 marca 2019 20:23 | Aktualności

XV Regionalny Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta

Sukces naszych uczniów w etapie powiatowym XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta

W piątek, 01 marca 2019 roku w sali AGT Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku odbył się etap powiatowy XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta  „Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich reprezentowało troje uczniów: Kinga Sosnowska, Karolina Czerwińska oraz Kacper Misiewicz.

Konkurs zgromadził ponad czterdziestu uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu oleckiego. Recytacje młodzieży były na bardzo wysokim poziomie, dlatego też komisja konkursowa, która wyłoniła laureatów, nie miała łatwego zadania. Uczniowie naszej szkoły również zaprezentowali wysoki poziom, o czym świadczą przyznane miejsca i wyróżnienia. W kategorii klas V-VI jurorzy wyróżnili występ Kacpra Misiewicza, który recytował wiersz pt. „Wrzesień” Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego. W kategorii klas VII-VIII trzecie miejsce udało się zdobyć Karolinie Czerwińskiej, która zaprezentowała utwory poetyckie „Życie” Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego oraz „Wspomnienia z Ravensbruck” Marii Zientary-Malewskiej. W kategorii klas III gimnazjum i I ponadpodstawowych z największym entuzjazmem jurorzy odebrali występ Kingi Sosnowskiej, która z artystycznym rozmachem zaprezentowała wiersze „O siedmiu słowach Chrystusowych” Jana Jenczi oraz „Doświadczenia metafizyczne” Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego. Zajęła ona I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Ponadto Kinga otrzymała nagrodę specjalną Starosty Oleckiego za interpretację utworu poetyckiego „O siedmiu słowach Chrystusowych”.

Kinga oraz Karolina zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 15 marca. W etapie regionalnym będą ze sobą rywalizowali najlepsi recytatorzy z sześciu powiatów: oleckiego, augustowskiego, ełckiego, gołdapskiego, suwalskiego i piskiego. 

Uczniów naszej szkoły do udziału w etapie powiatowym XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta przygotował polonista Zbigniew Sieńko.

Przeczytano: 432 razy. Wydrukuj|Do góry