„Kto z szacunkiem odnosi się do innych –szanuje siebie” (Jan Chryzostom, Homilie)

Aktualności

18 marca 2019 20:32 | Aktualności

„Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”

XV Regionalny Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta – sukces Kingi Sosnowskiej

 

W piątek, 15 marca 2019 roku w ROK „Mazury Garbate” w Olecku odbył się XV Regionalny  Konkurs Recytatorski im. Wacława Klejmonta „Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”. Do rywalizacji stanęli najlepsi recytatorzy z sześciu powiatów: oleckiego, augustowskiego, ełckiego, suwalskiego, gołdapskiego i piskiego, którzy zostali wyłonieni podczas etapu powiatowego. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich reprezentowały Kinga Sosnowska oraz Karolina Czerwińska.

W konkursie udział wzięło ponad 60 uczestników, a poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki. W grupie najlepszych recytatorów w kategorii klas III gimnazjum i I ponadgimnazjalnych znalazła się uczennica naszej szkoły Kinga Sosnowska, która została wyróżniona za  recytację wierszy „O siedmiu sławach Chrystusowych” Jana Jenczi oraz „Rozmyślania metafizyczne” Krzysztofa Dariusza Szatrawskiego.

Uczennice naszej szkoły do udziału w etapie powiatowym XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta przygotował polonista Zbigniew Sieńko.

Przeczytano: 443 razy. Wydrukuj|Do góry