„Kto z szacunkiem odnosi się do innych –szanuje siebie” (Jan Chryzostom, Homilie)

Aktualności

05 czerwca 2019 22:18 | Aktualności

15 lat Polski w Unii Europejskiej

15 lat Polski w Unii Europejskiej to temat imprezy zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich

Już od wielu lat w naszej szkole upowszechniamy wiedzę o krajach Unii Europejskiej w formie konkursu połączonego z dobrą zabawą. W bieżącym roku szkolnym imprezie towarzyszyła dodatkowo  refleksja na temat 15 lat Polski w Unii Europejskiej

Uczniowie już wcześniej wylosowali kraj, który mieli reprezentować i przygotowali się do udziału w poszczególnych konkurencjach. Rywalizacja klas polegała na zaprezentowaniu w dowolnej formie informacji na temat wylosowanego kraju UE. Były śpiewy i tańce oraz smakołyki charakterystyczne dla poszczególnych krajów Europy.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej przy dźwiękach Ody do radości. Ponieważ idea Dnia Europejskiego łączy rozrywkę z nauką, nie obyło się bez zmagania klas w konkursie wiedzy o krajach członkowskich  i samej Unii Europejskiej oraz podsumowania 15 lat członkowska Polski w tej wspólnocie.

Komisja konkursowa miała nie lada zadanie, oceniając wykonanie  poszczególnych konkurencji. Imprezie towarzyszył wszechobecny Syriusz - maskotka UE. Uroczystość  była okazją przybliżenia społeczności szkolnej i lokalnej wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz zwracała uwagę uczniów na bogactwo i różnorodność kulturową krajów Europy.

Imprezę przygotowali nauczyciele szkoły przy wsparciu rodziców. Honorowy patronat objął Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Olecko oraz Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.

Europe Direct - Olecko                    

Przeczytano: 643 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: