Nic nie daje tyle radości, co szczery uśmiech DZIECKA :)

Aktualności

13 czerwca 2019 12:18 | Aktualności

Gminny Dzień Sportu

Sport to najlepszy sposób na spędzanie  wolnego czasu

Przekonywali o tym nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kowalach Oleckich wraz ze Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej i Sportu Kowalak, którzy zorganizowali Dzień Sportu w Gminie Kowale Oleckie. Na święto sportu przybyli tez uczniowie ze szkół w Sokółkach i Stożnem oraz społeczność ŚDS.

Zadanie zostało dofinasowane przez Gminę Kowale Oleckie w ramach projektu: Stworzenie różnych form spędzania wolnego czasu  jako promocja zabawy bez alkoholu i środków psychoaktywnych.

Zabawę rozpoczęła wspólna rozgrzewka i, choć słońce mocno prażyło, młodzi ludzie chętnie uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach. Były m.in. biegi, skoki, tory przeszkód, zadania siłowe, zręcznościowe, hydronetka. Działania szkoły wsparli członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalach Oleckich, których konkurencje połączone z wodą przyciągały tłumy chętnych do zabawy. Były też atrakcje w postaci zjeżdżalni, karuzeli oraz słodkości.

Wszyscy świetnie się bawili. W biegu pokoleń lepsza okazała się drużyna nauczycieli i rodziców, ale już mecz pomiędzy nimi zakończył się remisem.

Przeczytano: 1427 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: