„Kto z szacunkiem odnosi się do innych –szanuje siebie” (Jan Chryzostom, Homilie)

Aktualności

19 sierpnia 2019 09:18 | Aktualności

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

Czas pożegnań

 

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. 19 czerwca 2019 roku oficjalnie zakończył się rok szkolny 2018/2019. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów oraz nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok nauki oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.

Obchody zakończenia roku szkolnego rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do siedziby szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na wstępie pani dyrektor Elżbieta Kucharzewska podsumowała rok szkolny, przybliżyła najważniejsze osiągnięcia uczniów oraz podziękowała rodzicom, organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom placówki za rzetelną pracę. Następnie odbyło się pożegnanie absolwentów. Wszyscy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, zaś ci najrzetelniejsi nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, najlepsze wyniki osiągnięte w ramach egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego, pracę na rzecz szkoły i innych ludzi, rozsławianie placówki poprzez udział w konkursach zewnętrznych. Po części uroczystości poświęconej pożegnaniu absolwentów, nastąpiło wręczenie świadectw i nagród uczniom młodszych klas, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, czyli uzyskali świadectwo z czerwonym paskiem.

Tego dnia z murami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich żegnali się nie tylko absolwenci. Społeczność szkoły pożegnała także panią dyrektor Elżbietę Kucharzewską oraz panią Teresę Hołubowicz, które przechodzą na zasłużoną emeryturę. Podczas tej części uroczystości pojawili się także pierwsi wychowankowie obu pań. Raz jeszcze podziękowali oni nauczycielkom za wkład włożony w ich edukację. Mamy nadzieję, że będą one często gościły w murach naszej szkoły, bo bez nich nie będzie ona taka sama.

Po tych wzruszających chwilach uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy rozdali pozostałe świadectwa i raz jeszcze życzyli wychowankom udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!!!

Z. Sieńko

 

 

Przeczytano: 476 razy. Wydrukuj|Do góry

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019