Nic nie daje tyle radości, co szczery uśmiech DZIECKA :)

Aktualności

02 września 2019 23:48 | Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

 

„Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości - o tyle będziemy mądrzejsi…”

 

W poniedziałek, 2 września 2019 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich powitała nowy rok szkolny. Pierwszy dzwonek zakomunikował wszystkim, iż wakacje dobiegły końca i czas powrócić do szkolnych obowiązków.

Uroczystość rozpoczął wójt Gminy Kowale Oleckie Krzysztof Locman, który przedstawił uczniom, rodzicom oraz zaproszonym gościom nowego dyrektora placówki. Z nowym rokiem szkolnym funkcję tę objął Andrzej Szcześniak. Wójt, uczniowie oraz nauczyciele pogratulowali mu nowego stanowiska i życzyli wytrwałości oraz wielu sukcesów zawodowych.

Inaugurację nowego roku szkolnego uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów, którzy z artystycznym rozmachem recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki tematycznie związane ze szkołą i minionymi wakacjami.W wystąpieniu nie mogło zabraknąć również humorystycznych wskazówek dotyczących tego, jak poradzić sobie z nauką i słabymi ocenami. Część artystyczna miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że szkoła jest miejscem przyjaznym oraz bezpiecznym.

Podczas uroczystości nie zapomniano o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W swoim wystąpieniu młodzi artyści oddali hołd walczącym za wolność ojczyzny, zaś cała społeczność szkoły minutą ciszy uczciła poległych i ofiary II wojny światowej.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, którzy zapoznali podopiecznych z planami lekcji oraz sprawami organizacyjnymi.

Z. Sieńko

Przeczytano: 484 razy. Wydrukuj|Do góry

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020