Nic nie daje tyle radości, co szczery uśmiech DZIECKA :)

Aktualności

07 grudnia 2019 21:50 | Aktualności

Noc filmowa

Materace, koce, poduszki, śpiwory, różnego  rodzaju „przytulaki” i mnóstwo pysznego jedzenia – to pierwsze skojarzenia z Nocą Filmową, jaka odbyła się               w naszej szkole w ostatni piątek listopada.  Noc bez rodziców w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy to był strzał w dziesiątkę na spędzenie Andrzejek. Nic dziwnego, że nie obyło się bez wróżb. Na luzie i z humorem podeszliśmy do poznania przyszłości, jaka nas czeka, a najważniejsze  dowiedzieliśmy się, kto żywi do nas sympatię. Dobra zabawa połączona była z nauką. Pod kierunkiem wychowawczyni - polonistki zdobywano wiedzę na temat sztuki filmowej, wyłapywano różnice między książką a jej ekranizacją.

Wielkie kino rozpoczęło się już przed godziną 22 i trwało do samego rana. Każdy znalazł coś dla siebie. Pełna paleta różnorodnych filmów  pozwoliła zaspokoić nawet najbardziej wybrednego kinomaniaka. W repertuarze znalazł się m.in Hobbit  - produkcji amerykańsko-nowozelandzkiej, łączący gatunek fantasy z filmem przygodowym, Król Lew - wzruszająca, a zarazem zabawna opowieść o Simbie, Jumanji  - film pełen trzymających w napięciu zwrotów akcji, przepełniony magią i czarami Harry Potter i Kamień Filozoficzny .

Te kilkanaście godzin oprócz promowania wielkiego kina to był też czas na zacieśnienie kontaktów z rówieśnikami, wzajemnego poznania się, nauki samodzielności i współpracy w grupie,  a przede wszystkim wspaniałej zabawy!                                                                                                      

Uczniowie klasy VI a i opiekunki p. Barbara Gulbierz i p. Jadwiga Lizanowicz  pragną podziękować rodzicom za ich zaangażowanie i pomoc w organizacji Nocy Filmowej.

Jadwiga Lizanowicz

Przeczytano: 414 razy. Wydrukuj|Do góry

Noc filmowa