Nic nie daje tyle radości, co szczery uśmiech DZIECKA :)

Aktualności

27 sierpnia 2020 12:34 | Aktualności

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Witam Was serdecznie po długiej nieobecności. Czas wakacji powoli kończy się. Mam nadzieję, że korzystając ze słońca, którego w tym roku nie brakowało, zdążyliście Państwo wypocząć mimo otaczających nas nakazów i zakazów.

Naukę od nowego roku szkolnego zaczynamy wszyscy w jednym budynku Szkoły- przy ul. Witosa 6. Zespół nauczycieli Szkoły na podstawie wytycznych wydanych przez MEN, MZ oraz GIS pracuje nad Regulaminem zachowań obejmujących uczniów, pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych Szkoły oraz rodziców i innych dorosłych odwiedzających Szkołę. Z zasadami tego Regulaminu będziecie mieli okazję zapoznać się Państwo już od najbliższej soboty, zarówno tu, jak i na stronie internetowej Szkoły.

Jeden z przepisów Ministra Edukacji Narodowej zaleca, aby każdy oddział szkolny uczył się w swojej klasie. I takie kroki poczyniliśmy. Każda klasa ma swoją salę lekcyjną. Ewentualne zmiany sal odbywać się będą w przypadku zajęć z wychowania fizycznego, informatyki, sporadycznie chemii.

Ubiegły rok szkolny kończyliśmy uroczystym rozdaniem świadectw tylko dla klas 3 oraz 8. Rozpoczęcie roku szkolnego też będzie niezwykle skromnie. Z racji obowiązujących przepisów dotyczących limitu osób podjąłem decyzję, że w uroczystej inauguracji roku szkolnego 2020/2021 wezmą tylko uczniowie klasy 1, rozpoczynający naukę w Szkole. Zapraszam wszystkich pierwszoklasistów wraz z rodzicami we wtorek, 1 września, do sali gimnastycznej przy ul. Witosa 6 na godz. 9:00. Wszyscy rodzice uczniów klas 1 podczas inauguracyjnego spotkania otrzymają kod aktywujący do e- dziennika i instruktaż, jak się logować.

Podczas spotkania 1 września obowiązują nas zasady sanitarne:

- dezynfekcja dłoni na wejściu

- maseczka lub przyłbica na twarzy

- ewentualnie rękawiczki

- bezpieczny odstęp na sali gimnastycznej (każde dziecko z członkami swojej rodziny będzie miało do dyspozycji 4- 6 krzeseł). O trasie i godzinach dowozu w tym dniu zostaniecie Państwo powiadomieni w piątek.

Uczniowie klas 2- 8 dzień ten spędzą bezpiecznie w domu. Spotkamy się wszyscy 2 września na zasadach, które poznacie wkrótce. Zapraszam do zaglądania na e- dziennik i stronę internetową Szkoły. Tam też dostępny będzie plan lekcji dla wszystkich uczniów oraz wszystkie dokumenty, o wypełnienie których będę prosił jeszcze Państwa ja oraz wychowawcy klas.

 

W razie pytań, proszę o kontakt telefoniczny (87 523 82 39) lub wizytę w Szkole.

Pozdrawiam

Andrzej Szcześniak- dyrektor Szkoły

Przeczytano: 302 razy. Wydrukuj|Do góry