Nic nie daje tyle radości, co szczery uśmiech DZIECKA :)

Aktualności

17 września 2020 00:14 | Aktualności

EKO - Festyn Europejski

   W tym roku szkolnym wyjątkowo we wrześniu,  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich  upowszechnialiśmy wiedzę o krajach Unii Europejskiej w formie konkursu połączonego z dobrą zabawą. W bieżącym roku szkolnym impreza dotyczyła zagadnień związanych z ochroną środowiska, segregacją odpadów, w szczególności wskazaniem korzyści płynących z ponownego wykorzystania odpadów. Aby młodzi ekolodzy mogli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także sprawnością fizyczną przygotowaliśmy dla nich kilka zadań sprawnościowych. Było „łowienie ryb” na czas, w stawie pełnym zarówno rybek jak i śmieci; strzelanie  papierowymi kulkami do celu, poprawne segregowanie odpadów do odpowiednich worków. Były też konkursy plastyczne polegające na wykonaniu zabawki z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Uczniowie już wcześniej wylosowali kraj, który mieli reprezentować i przygotowali  się do udziału       w imprezie. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej przy dźwiękach  Ody do radości. Ponieważ idea Dnia Europejskiego łączy rozrywkę  z nauką,  nie obyło się bez pytań o kraje członkowskie  i samą Unię Europejską w ramach koła fortuny.

Imprezie towarzyszył wszechobecny Syriusz - maskotka UE. Uroczystość  była okazją przybliżenia społeczności szkolnej i lokalnej  wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz zwracała  uwagę uczniów na  konieczność dbałości o środowisko przyrodnicze, szczególnie problemy związane z segregacja odpadów oraz zmianami klimatu.   

Imprezę przygotowali nauczyciele szkoły przy wsparciu rodziców. Honorowy patronat  objął  Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct- Olecko oraz Warmińsko- Mazurska Izba Rolnicza.

 

 

Przeczytano: 86 razy. Wydrukuj|Do góry

EKO - Festyn Europejski