Nic nie daje tyle radości, co szczery uśmiech DZIECKA :)

Aktualności

16 października 2020 15:03 | Aktualności

Święto patrona szkoły Jana Pawła II

 16 października,  to dla naszej społeczności szkolnej dzień szczególny-obchodzimy wówczas Święto Szkoły. Jak co roku staramy się tego dnia oddać  cześć  Ojcu Świętemu, głębiej  poznać Jego nauki, szczególnie te kierowane do młodych, jak również te kierowane do nauczycieli i wychowawców. Święto Szkoły to również wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem; nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.
Tegorocznie obchody Dnia Patrona  przebiegały w nieco odmiennych warunkach, nie mogliśmy spotkać się wszyscy jednocześnie  na uroczystościach, ale mimo wszystko udało nam się zachować świąteczny klimat tego dnia. Nasi zdolni uczniowie z klas VII, VI, i IV  pieśnią i słowem przybliżyli sylwetkę Patrona Szkoły, jego  myśli, wskazówki,  wprowadzając tym samym zebranych w chwilę zadumy nad słowami Ojca Świętego.
 Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz  wzruszają i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.

                                                                                     Urszula Kołodzińska

                                                                                      Małgorzata Koloszewska

                                                                                      Elżbieta Hołubowicz

Przeczytano: 119 razy. Wydrukuj|Do góry

Święto patrona szkoły Jana Pawła II